Hogyan végzi el egy ember munkáját az Interspeedia?
A hagyományos toborzás során a beérkező néhány száz önéletrajzot a személyzetis kinyomtatja, és egyesével átnézi. Ha egyben akarja látni az adatokat, az önéletrajzokból beírogatja őket egy Excel táblázatba. Ez kőkorszaki módszer. Az Interspeedia az önéletrajz átnézést és feldolgozást teljesen kiiktatja. Itt a jelentkezők töltik fel az információkat a rendszerbe, ráadásul pontosan azokat az adatokat, amikre Te kíváncsi vagy, hiszen Te adod meg a kérdéseket, amire ők válaszolnak.
A mi elvünk, hogy egy adatot csak egyszer kell beírni, minden más felesleges adminisztráció lenne.
Az Interspeedia működése 5 rövid lépésben
A program használata előtt részletes bemutatót és segítséget kapsz, de már most eláruljuk azt az 5 lépést, ami a beüzemeléshez kell.
1. Döntsd el, milyen munkatársat akarsz
Milyen pozícióba, milyen ember kell Neked? Mik a követelmények vele szemben? Mit vársz el tőle? Elvárás például: tudjon angolul írni és beszélni. Előny: van jogosítványa, nem dohányzik.
2. Állítsd össze a kérdőívet!
Ha megvan a fejedben, hogy milyen kollégára van szükséged, akkor már csak kérdések formájában meg kell ezt fogalmazni. Lehet, hogy elsőre kihívásnak tűnik a feladat, de pont itt ad Neked nagy segítséget az Interspeedia. Hogyan?
Mondjuk, ha a nyelvtudásra akarsz rákérdezni, felteheted a kérdést többféleképp:
I. verzió: Milyen szinten tud Ön angolul?
a, alapfokon
b, középfokon
c, felsőfokon
II. verzió: Milyen tapasztalata van az angol nyelv használatában?
a, tanultam, de nem használom
b, havonta használom írásban és beszédben
c, heti szinten használom írásban és beszédbend, napi szinten használom írásban és beszédben
Az utóbbiból kicsit többet tudsz meg, igaz?
Persze lehet egyszerű is a helyzet:
Például: regisztrált mérlegképes könyvelő vagy-e?
a, Igen.
b, Nem.
3. Állítsd össze a hirdetést
Írd le, amit az első lépésben végiggondoltál a posztról és a leendő munkatársról.
4. Add fel a hirdetést
A kész hirdetést feladod az álláshirdetési portálokon, azon, amelyik Neked szimpatikus.
5. Jön a lényeg: a szűrés
Amikor érkeznek a jelentkezések, ahelyett, hogy egyesével végignéznénk az önéletrajzokat, mint a kőkorszakban, beállítod a szűrőket. Például azt mondod, hogy a 300 jelentkező közül csak azokat jelenítse meg a rendszer, akik megfelelnek az 5 fő követelménynek. Kijön 200 fő. Ha ennyit nem akarsz átnézni, akkor beállítod azt is, hogy az 5 fő követelmény mellett még a megadott 3 előnynek is feleljenek meg az emberek. Így már csak 29 főt kapsz, akik mind szuper jelöltek. Elég, ha az ő válaszaikat olvasod el tüzetesebben.Csak azokat kell interjúztatnod, akik minden feltételednek megfelelnek. Sőt, mivel már minden fontos kérdést feltettél, az állásinterjúra elég pár perc.
Kedvesebb lehetsz, mint a munkáltatók nagy része!
Az álláskeresőknek bántó, amikor nem kapnak választ a jelentkezésükre. Mindenkinek egyesével válaszolni viszont borzasztó sok idő. Az Interspeediával egyszerre tudsz e-mailt küldeni azoknak, akik nem feleltek meg. Egy kedves üzenetben megköszönheted a jelöltnek a jelentkezést, és közölheted, hogy sajnos nem őt választottad. Egy perc alatt több száz emberrel kommunikálsz.